Pilates - Yayla Fitness | Power Gym

Son dönemde egzersiz ve sağlıklı yaşam dünyasından en sık ismini duyduğumuz disiplinlerden biri de pilates. Sosyal medya kullanımının artması ve sağlıklı yaşam stili ile ilgili birçok yayının başlaması ile birlikte yaygınlaşan pilates, vücut ve ruh sağlığı için oldukça faydalı.

Pilates Yapmak İçin Gerekenler
Pilates nasıl yapılır sorusunu iki farklı aşamada incelemek gerekir. Bu aşamalardan ilki, pilates yapmak için gereken hazırlık süreci ve malzemelerdir. Oldukça düşük masraflı olması ve başlangıçta ev ortamında da yapılabilmesi ile öne çıkan pilates disiplini, temel birkaç malzeme ile başlayabileceğiniz fitness sistemlerinden biridir.

Öncelikle pilates yapmak için doğru kıyafetlere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Birçok spor markasının ürettiği, hava geçiren esnek yapıları ile amatör ve profesyonel sporcuların kullandığı taytlardan edinebilirsiniz.

Spor ekipmanları satan dükkanlarda ve departman mağazalarda kolayca bulabileceğiniz mat, egzersiz sırasında dengeli kalmanızı ve ayaklarınızı yere sabitlemenizi sağlar.

En temel ısınma hareketi olan 100, kan dolaşımınızı hızlandırmayı ve diğer hareketler için ısınmanızı sağlar. Ancak bazı kişiler için 100 adet tekrar zorlayıcı olabilir, bu nedenle ilk haftanızda bu hareketi 50 tekrar şeklinde gerçekleştirerek zaman içerisinde temponuzu arttırabilirsiniz.

20.yüzyılın başında Joseph Pilates tarafından geliştirilen fitness sistemidir. İlginç şekilde pilates sisteminin ortaya çıkması, Birinci Dünya Savaşı’nda yaralanan askerlerin tedavisine yardımcı olma amacını taşır.

Birinci Dünya Savaşı, tarihin en karanlık dönemleri arasındadır. Her cephede binlerce asker hayatını kaybetmiştir. Ancak hayatını kaybedenlerden çok daha fazla yaralıdan bahsetmek mümkündür. Askerlerin tedavileri, günümüzde ilkel olarak adlandırılabilecek şekillerde gerçekleştirilmekteydi.

Joseph Pilates ise ruh ve beden sağlığının birbirlerine bağlı olduklarını, biri olmadan diğerinin tam anlamıyla kazanılamayacağını düşünüyordu. Askerlerin bir dizi esneme, güçlendirme ve dengeleme hareketini düzenli şekilde yapması ile eski sağlıklarına kavuşmasını hedefleyen Joseph, kendi soyismiyle adlandırılan sistemi geliştirdi.

O dönemde çevresindeki kişilere “Ben öldükten sonra, “Haklıymış” diyecekler. Zamanımdan 50 yıl ilerideyim.” diyordu. Dediklerinde ne denli haklı olduğunun anlaşılması için ise yaklaşık 100 yıl geçmesi gerekti.

POWER GYM YAYLA

Ferit SelimPaşa Cad. Fındık Sok. No:18, Bahçelievler, İstanbul

POWER GYM ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta İçi : 07.00 - 01.00
Hafta Sonu : 09.00 - 22.00

TEMASTA OL

Üst düzeyde kesintisiz performans istiyorsan çevrim içi ol ve bizi takip et.
ADRESİMİZPower Gym Yayla
Siyavuşpaşa Mah. Fındık Sk. No:18 / 1, 34182 Bahçelievler - İstanbul
TEMASTA OLSosyal bağlantılar
Üst düzeyde kesintisiz performans istiyorsan çevrim içi ol ve bizi takip et.

© Copyright | Power Gym | Web Design‎ kesfedil.com

© Copyright | Power Gym | Web Design‎ kesfedil.com